CGA3E3X5R1A225M080AB
DigiKeys produktnummer
445-12445-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-12445-1-ND - Remsbit (CT)
445-12445-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA3E3X5R1A225M080AB
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µF ±20% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
CGA3E3X5R1A225M080AB Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)