CGA3E1X5R1C225K080AC
DigiKeys produktnummer
445-6932-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-6932-1-ND - Remsbit (CT)
445-6932-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA3E1X5R1C225K080AC
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CGA3E1X5R1C225K080AC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)