C2012X7R2A682K085AM
DigiKeys produktnummer
445-6051-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-6051-1-ND - Remsbit (CT)
445-6051-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C2012X7R2A682K085AM
Beskrivning
CAP CER 6800PF 100V X7R 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6800 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
C2012X7R2A682K085AM Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Öppet läge
Artikelstatus
Inte för nya designer
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)