C2012X5R1E475K085AC
DigiKeys produktnummer
445-14397-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-14397-1-ND - Remsbit (CT)
445-14397-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C2012X5R1E475K085AC
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 25V X5R 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
C2012X5R1E475K085AC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Artikelstatus
Inte för nya designer
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)