C2012X7R1V475K125AC
DigiKeys produktnummer
445-7555-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-7555-1-ND - Remsbit (CT)
445-7555-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C2012X7R1V475K125AC
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 35V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 35V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
C2012X7R1V475K125AC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)