C1608X7R2A153M080AA
DigiKeys produktnummer
445-4427-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-4427-1-ND - Remsbit (CT)
445-4427-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608X7R2A153M080AA
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±20% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
C1608X7R2A153M080AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)