GCM188R72A153KA37D
DigiKeys produktnummer
490-8029-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-8029-1-ND - Remsbit (CT)
490-8029-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GCM188R72A153KA37D
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GCM188R72A153KA37D Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)