C0603X5R1C222M
DigiKeys produktnummer
445-7310-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-7310-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603X5R1C222M
Beskrivning
CAP CER 2200PF 16V X5R 0201
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2200 pF ±20% 16V Keramiska kondensatorer X5R 0201 (metrisk 0603)
EDA-/CAD-modeller
C0603X5R1C222M Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Monteringstyp
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)