FXP830.24.0100B
DigiKeys produktnummer
931-1318-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FXP830.24.0100B
Beskrivning
RF ANT 2.4GHZ/5.4GHZ FLAT PATCH
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2,4GHz, 5,4GHz Bluetooth, Wi-Fi Patch (flat) RF-antenner 2,4GHz-2,5GHz, 4,9GHz-5,8GHz 2,6dBi, 5dBi I-PEX MHF4L Lim
EDA-/CAD-modeller
FXP830.24.0100B Modeller
Kategori
Antal band
2
Tillverkare
Taoglas Limited
Förstärkning
2,6dBi, 5dBi
Serie
Effekt - max
2 W
Förpackning
Påse
Egenskaper
Kabel - 100mm
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
I-PEX MHF4L
RF-familj/standard
Bluetooth, WiFi
Monteringstyp
Lim
Frekvensgrupp
UHF (2GHz-3GHz), SHF (f > 4GHz)
Höjd (max)
0,004" (0,10mm)
Frekvens - (center/band)
2,4GHz, 5,4GHz
Tillämpningar
Bluetooth, Wi-Fi
Frekvensomfång
2,4GHz-2,5GHz, 4,9GHz-5,8GHz