TVS042CG2R2BC-W
DigiKeys produktnummer
587-TVS042CG2R2BC-WTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-TVS042CG2R2BC-WCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TVS042CG2R2BC-W
Beskrivning
CAP CER 2.2PF 25V C0G/NP0 01005
Detaljerad beskrivning
2.2 pF ±0,1pF 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 01005 (metrisk 0402)
EDA-/CAD-modeller
TVS042CG2R2BC-W Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
L 0,016" x B 0,008" (0,40 x 0,20mm)
Tolerans
±0,1pF
Tjocklek (max)
0,009" (0,22mm)