GJM0225C1E2R2BB01L
DigiKeys produktnummer
490-GJM0225C1E2R2BB01LTR-ND - Remsa och spole (TR)
490-GJM0225C1E2R2BB01LCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GJM0225C1E2R2BB01L
Beskrivning
CAP CER 2.2PF 25V C0G/NP0 01005
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 pF ±0,1pF 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 01005 (metrisk 0402)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GJM0225C1E2R2BB01L Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Hög Q, låg förlust
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
01005 (metrisk 0402)
Tolerans
±0,1pF
Storlek/dimension
L 0,016" x B 0,008" (0,40 x 0,20mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,009" (0,22mm)