TMK042CG6R8BD-W
DigiKeys produktnummer
587-5723-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-5723-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TMK042CG6R8BD-W
Beskrivning
CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 01005
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.8 pF ±0,1pF 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 01005 (metrisk 0402)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TMK042CG6R8BD-W Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
01005 (metrisk 0402)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,016" x B 0,008" (0,40 x 0,20mm)
Tolerans
±0,1pF
Tjocklek (max)
0,009" (0,22mm)