CQ0100BRNPO8BN6R8
DigiKeys produktnummer
13-CQ0100BRNPO8BN6R8TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CQ0100BRNPO8BN6R8CT-ND - Remsbit (CT)
13-CQ0100BRNPO8BN6R8DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CQ0100BRNPO8BN6R8
Beskrivning
CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 01005
Detaljerad beskrivning
6.8 pF ±0,1pF 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 01005 (metrisk 0402)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±0,1pF
Storlek/dimension
L 0,016" x B 0,008" (0,40 x 0,20mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,009" (0,22mm)