NRS4018T1R0NDGJV
DigiKeys produktnummer
587-3575-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-3575-1-ND - Remsbit (CT)
587-3575-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NRS4018T1R0NDGJV
Beskrivning
FIXED IND 1UH 3.2A 32.4 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Halvskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 3.2 A Max. 32,4mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NRS4018T1R0NDGJV Modeller
Kategori
Skärmning
Halvskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 32,4mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
90MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
4A