LCXND4040TKL1R0NDG
DigiKeys produktnummer
587-LCXND4040TKL1R0NDGTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-LCXND4040TKL1R0NDGCT-ND - Remsbit (CT)
587-LCXND4040TKL1R0NDGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LCXND4040TKL1R0NDG
Beskrivning
FIXED IND 1UH 3.2A 27 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 3.2 A 27mOhm 1616 (metrisk 4040)
Kategori
Skärmning
Halvskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
27mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
90MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
1616 (metrisk 4040)
Tolerans
±30%
Leverantörens enhetsförpackning
1616
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
4A
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)