NRS4018T150MDGJ8 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Bilden för NRS4018T150MDGJ8 är inte tillgänglig
NRS4018T150MDGJ8
DigiKeys produktnummer
587-NRS4018T150MDGJ8TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NRS4018T150MDGJ8
Beskrivning
FIXED IND 15UH 850MA 210 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 850 mA 210mOhm 1616 (metrisk 4040)
Kategori
Skärmning
Halvskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
210mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
18MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
1616 (metrisk 4040)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
1616
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
1,1A