NRS4012T150MDGJ
DigiKeys produktnummer
587-2879-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-2879-1-ND - Remsbit (CT)
587-2879-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NRS4012T150MDGJ
Beskrivning
FIXED IND 15UH 750MA 312 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 µH Halvskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 750 mA Max. 312mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NRS4012T150MDGJ Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
650mA
Tillv.
Skärmning
Halvskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 312mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
24MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-25°C-120°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,047" (1,20mm)