MSAST105SB5153KFNA01
DigiKeys produktnummer
587-MSAST105SB5153KFNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MSAST105SB5153KFNA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MSAST105SB5153KFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MSAST105SB5153KFNA01
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 25V X5R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
MSAST105SB5153KFNA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)