KGM05AR51E153KH
DigiKeys produktnummer
478-KGM05AR51E153KHTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGM05AR51E153KHCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGM05AR51E153KHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGM05AR51E153KH
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 25V X5R 0402
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
KGM05AR51E153KH Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)