MCASE105SB7473MFNA1J är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
0.047 µF ±20% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
MCASE105SB7473MFNA1J
DigiKeys produktnummer
587-MCASE105SB7473MFNA1JTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASE105SB7473MFNA1J
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MCASE105SB7473MFNA1J Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)