C0402C473M4RECAUTO7411 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 9 840
Datablad
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Murata Electronics
Murata Electronics
0.047 µF ±20% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0402C473M4RECAUTO7411
DigiKeys produktnummer
C0402C473M4RECAUTO7411-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0402C473M4RECAUTO7411
Beskrivning
CAP CER 0402 47NF 16V X7R 20%
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C0402C473M4RECAUTO7411 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)