MBASQ21GSB7472MTNA01 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
Knowles Syfer
Knowles Syfer
4700 pF ±20% 250V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
MBASQ21GSB7472MTNA01
DigiKeys produktnummer
587-MBASQ21GSB7472MTNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MBASQ21GSB7472MTNA01
Beskrivning
CAP CER 4700PF 250V X7R 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MBASQ21GSB7472MTNA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)