QMK212B7472MGHT
DigiKeys produktnummer
QMK212B7472MGHT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QMK212B7472MGHT
Beskrivning
CAP CER 4700PF 250V X7R 0805
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±20% 250V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
QMK212B7472MGHT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Högspänning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)