MBASJ21GBB5226MTNA01 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 3 277
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
I lager: 627
Würth Elektronik
KEMET
KEMET
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
22 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012)
MBASJ21GBB5226MTNA01
DigiKeys produktnummer
587-MBASJ21GBB5226MTNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MBASJ21GBB5226MTNA01
Beskrivning
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MBASJ21GBB5226MTNA01 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)