LMK212BJ475KG-T
DigiKeys produktnummer
587-1298-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-1298-1-ND - Remsbit (CT)
587-1298-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LMK212BJ475KG-T
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LMK212BJ475KG-T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)