LMK212BJ475KD-T
DigiKeys produktnummer
587-1297-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-1297-1-ND - Remsbit (CT)
587-1297-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LMK212BJ475KD-T
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
LMK212BJ475KD-T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)