LLBHB1608KKT4R7MG är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 3 923
Datablad
Datablad
4.7 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 500 mA Max. 730mOhm 0603 (metrisk 1608)
LLBHB1608KKT4R7MG
DigiKeys produktnummer
587-LLBHB1608KKT4R7MGTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LLBHB1608KKT4R7MG
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 500MA 730 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
370mA
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 730mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Typ
Trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
0603
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,039" (1,00mm)