LSBHB1608KKT4R7MG | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | LSBHB1608KKT4R7MG |
Beskrivning | FIXED IND 4.7UH 500MA 730 MOHM |
Tillverkarens standardleveranstid | 7 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 4.7 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 500 mA Max. 730mOhm 0603 (metrisk 1608) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | LSBHB1608KKT4R7MG Modeller |
Kategori | Ström - mättnadsström (Isat) 370mA |
Tillv. | Skärmning Avskärmad |
Serie | Likströmsresistans (DCR) Max. 730mOhm |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur -40°C-105°C |
Artikelstatus Aktiv | Induktansfrekvens - test 1 MHz |
Typ Trådlindad | Monteringstyp Ytmontering |
Material - kärna | Inkapsling/låda 0603 (metrisk 1608) |
Induktans | Leverantörens enhetsförpackning 0603 |
Tolerans ±20% | Storlek/dimension L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm) |
Strömklassning (Ampere) | Höjd - monterad (max) 0,039" (1,00mm) |