JMK105BJ224MV-F har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Taiyo Yuden
I lager: 315 324
Datablad
Uppgradering
Taiyo Yuden
I lager: 4 211
Datablad
Similar
Direkt
KEMET
Direkt
KYOCERA AVX
KEMET
TDK
TDK
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
0.22 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
TAIYO YUDEN MLCCs
JMK105BJ224MV-F
DigiKeys produktnummer
JMK105BJ224MV-F-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JMK105BJ224MV-F
Beskrivning
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0402
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
JMK105BJ224MV-F Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)