JMK063BJ224MP-F
DigiKeys produktnummer
587-1819-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-1819-1-ND - Remsbit (CT)
587-1819-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JMK063BJ224MP-F
Beskrivning
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0201
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.22 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0201 (metrisk 0603)
EDA-/CAD-modeller
JMK063BJ224MP-F Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)