HMK316B7473KL-T är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Taiyo Yuden
I lager: 3 190
Datablad
Direkt
KEMET
I lager: 3 174
Datablad
Direkt
TDK
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Uppgradering
KEMET
TDK
0.047 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
TAIYO YUDEN MLCCs
HMK316B7473KL-T
DigiKeys produktnummer
587-1321-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-1321-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HMK316B7473KL-T
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
HMK316B7473KL-T Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Högspänning
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)