QMK316B7473KL-T
DigiKeys produktnummer
587-QMK316B7473KL-TTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-QMK316B7473KL-TCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QMK316B7473KL-T
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 250V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
QMK316B7473KL-T Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Högspänning
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)