FBMJ2125HS250NT
DigiKeys produktnummer
587-1767-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-1767-1-ND - Remsbit (CT)
587-1767-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FBMJ2125HS250NT
Beskrivning
FERRITE BEAD 25 OHM 0805 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
25 Ohms @ 100 MHz 1 Kraftledning Ferritkorn och chips 0805 (metrisk 2012) 6A 4mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FBMJ2125HS250NT Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
6A
DC-resistans (DCR) (max)
4mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Höjd (max)
0,041" (1,05mm)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Impedans @ frekvens
25 Ohms @ 100 MHz