EMK316BJ225KL-T
DigiKeys produktnummer
587-5487-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-5487-1-ND - Remsbit (CT)
587-5487-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EMK316BJ225KL-T
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 16V X5R 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X5R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
EMK316BJ225KL-T Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)