HMK316ABJ225KL-TE
DigiKeys produktnummer
587-5023-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-5023-1-ND - Remsbit (CT)
587-5023-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HMK316ABJ225KL-TE
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 100V X5R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X5R 1206 (metrisk 3216)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HMK316ABJ225KL-TE Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)