EMK212BBJ475KK-T
DigiKeys produktnummer
587-4879-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-4879-1-ND - Remsbit (CT)
587-4879-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EMK212BBJ475KK-T
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 16V X5R 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
EMK212BBJ475KK-T Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,020" (0,50mm)