EMK212BB7475KD-T
DigiKeys produktnummer
587-4877-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-4877-1-ND - Remsbit (CT)
587-4877-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EMK212BB7475KD-T
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 16V X7R 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
EMK212BB7475KD-T Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)