SMCJ33CAHR7G är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 2 174
Datablad
Direkt
Bourns Inc.
I lager: 11 980
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
Bourns Inc.
Littelfuse Inc.
I lager: 995
Comchip Technology
Comchip Technology
53,3V Klämma 29A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
SMCJ33CAHR7G
DigiKeys produktnummer
SMCJ33CAHR7G-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ33CAHR7G
Beskrivning
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
29A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
33V
Spänning - genombrott (min)
36,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
53,3V