MF50101V3-1000U-A99
DigiKeys produktnummer
259-MF50101V3-1000U-A99-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF50101V3-1000U-A99
Beskrivning
Thermal Products
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 50mm x H 50mm Vapo-Bearing™ 8,4 CFM (0,235m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MF50101V3-1000U-A99 Modeller
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart
Tillv.
Brus
22,4dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
450 mW
Förpackning
Bulk
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
2 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 50mm x H 50mm
Godkännande myndighet
CE, CUR, TUV, UL
Bredd
10,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,037A
Luftflöde
8,4 CFM (0,235m³/min)
Spänningsintervall
6-13,8VDC
Statiskt tryck
0,080 in H2O (19,9 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Vapo-Bearing™
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C