MF40060V1-1000U-G99
DigiKeys produktnummer
259-MF40060V1-1000U-G99-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF40060V1-1000U-G99
Beskrivning
FAN AXIAL 40X6.5MM 5VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 5VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Vapo-Bearing™ 6,3 CFM (0,176m³/min) 3 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MF40060V1-1000U-G99 Modeller
Kategori
Brus
29,3dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
440 mW
Serie
RPM
Förpackning
Bulk
Terminering
3 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
CE, CUR, TUV, UL
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Vikt
0,015 lb (6,8 g)
Bredd
6,50mm
Strömklassning (Ampere)
0,870A
Luftflöde
6,3 CFM (0,176m³/min)
Spänningsintervall
2,5-6VDC
Statiskt tryck
0,100 in H2O (24,9 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Vapo-Bearing™
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C