MF30101V1-1000U-A99
DigiKeys produktnummer
MF30101V1-1000U-A99-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF30101V1-1000U-A99
Beskrivning
FAN AXIAL 30X10MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 30mm x H 30mm Vapo-Bearing™ 5,5 CFM (0,154m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MF30101V1-1000U-A99 Modeller
Kategori
Brus
23,0dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
660 mW
Serie
RPM
Förpackning
Bulk
Terminering
2 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 30mm x H 30mm
Vikt
0,018 lb (8,16 g)
Bredd
10,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,055A
Luftflöde
5,5 CFM (0,154m³/min)
Spänningsintervall
6-13,8VDC
Statiskt tryck
0,250 in H2O (62,3 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Vapo-Bearing™
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C