EE40101S1-1000U-999
DigiKeys produktnummer
EE40101S1-1000U-999-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EE40101S1-1000U-999
Beskrivning
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Hylsa 8,2 CFM (0,230m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
EE40101S1-1000U-999 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
990 mW
Tillv.
RPM
Serie
Terminering
2 trådledare
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Godkännande myndighet
CE, CUR, TUV, UL
Spänning - märkt
Vikt
0,036 lb (16,33 g)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Strömklassning (Ampere)
0,082A
Bredd
10,00mm
Spänningsintervall
4,5-13,8VDC
Luftflöde
8,2 CFM (0,230m³/min)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Statiskt tryck
0,190 in H2O (47,3 Pa)
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Hylsa
Livslängd @ temp.
35 000tim vid 40°C