4129/HA40201V4-1000U-A99
DigiKeys produktnummer
259-2024-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
4129/HA40201V4-1000U-A99
Beskrivning
FAN AXIAL 40X20MM VAPO 12VDC
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Vapo-Bearing™ 5,5 CFM (0,154m³/min) 2 lägen rektangulär kontakt
Kategori
Brus
12,3dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
380 mW
Serie
RPM
Förpackning
Bulk
Terminering
2 lägen rektangulär kontakt
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
CE, CUR, TUV, UL
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Vikt
0,068 lb (30,84 g)
Bredd
20,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,130A
Luftflöde
5,5 CFM (0,154m³/min)
Spänningsintervall
4,5-13,8VDC
Statiskt tryck
0,100 in H2O (24,9 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Vapo-Bearing™
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C