STW58N60DM2AG är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Infineon Technologies
I lager: 364
Datablad
Similar
Infineon Technologies
I lager: 236
Datablad
IXYS
I lager: 5 072
IXYS
I lager: 450
I lager: 0
I lager: 350
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 300
I lager: 295
I lager: 265
N-kanal 600 V 50 A (Tc) 360W (Tc) Genomgående hål TO-247-3
STW58N60DM2AG
DigiKeys produktnummer
497-16131-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STW58N60DM2AG
Beskrivning
MOSFET N-CH 600V 50A TO247
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
STW58N60DM2AG Modeller
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
90 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±25V
Serie
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
4100 pF @ 100 V
Förpackning
Rör
Effektförlust (max)
360W (Tc)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
FET-typ
Grad
Automotive
Teknologi
Godkännande
AEC-Q101
Drain till source-spänning (Vdss)
600 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247-3
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
60mOhm vid 25A, 10V
Basproduktens nummer
Vgs(th) (Max) @ Id
5V vid 250µA