STGWA15S120DF3 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
IXYS
I lager: 0
Datablad
Similar
IXYS
I lager: 0
Datablad
I lager: 300
I lager: 327
I lager: 146
IGBT Trench Field Stop 1200 V 30 A 259 W Genomgående hål TO-247-3
STGWA15S120DF3
DigiKeys produktnummer
497-STGWA15S120DF3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STGWA15S120DF3
Beskrivning
IGBT TRENCH FS 1200V 30A TO-247
Tillverkarens standardleveranstid
98 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ingångstyp
Standard
Tillverkare
STMicroelectronics
Gateladdning
53 nC
Förpackning
Rör
Td (på/av) @ 25°C
23ns/140ns
Artikelstatus
Aktiv
Testvillkor
600V, 15A, 22Ohm, 15V
IGBT-typ
Trench Field Stop
Omvänd återhämtningstid (trr)
270 ns
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
1200 V
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Ström - kollektor (Ic) (max)
30 A
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kollektor, pulserad (Icm)
60 A
Inkapsling/låda
TO-247-3
Vce(på) (Max) @ Vge, Ic
2,05V vid 15V, 15A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247-3
Effekt - max
259 W