STD10NM60N
DigiKeys produktnummer
497-10021-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-10021-1-ND - Remsbit (CT)
497-10021-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STD10NM60N
Beskrivning
MOSFET N-CH 600V 10A DPAK
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 600 V 10 A (Tc) 70W (Tc) Ytmontering DPAK
EDA-/CAD-modeller
STD10NM60N Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
19 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±25V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
540 pF @ 50 V
Effektförlust (max)
70W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
600 V
Leverantörens enhetsförpackning
DPAK
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
550mOhm vid 4A, 10V