KF25BDT-TR
DigiKeys produktnummer
497-4202-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-4202-1-ND - Remsbit (CT)
497-4202-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KF25BDT-TR
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.5V 500MA DPAK
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA DPAK
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KF25BDT-TR Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
1 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - drift (max)
12 mA
Artikelstatus
Aktiv
PSRR
82dB-60dB (120Hz-10kHz)
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
20V
Inkapsling/låda
TO-252-3, DPAK (2 stift + flik), SC-63
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Leverantörens enhetsförpackning
DPAK
Spänning - spänningsfall (max)
0,7V vid 500mA