BD25KA5FP-E2
DigiKeys produktnummer
BD25KA5FP-E2TR-ND - Remsa och spole (TR)
BD25KA5FP-E2CT-ND - Remsbit (CT)
BD25KA5FP-E2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BD25KA5FP-E2
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.5V 500MA TO252
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA TO-252
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BD25KA5FP-E2 Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
550 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - drift (max)
550 µA
Artikelstatus
Aktiv
PSRR
50dB (120 Hz)
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, mjukstart
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
TO-252-3, DPAK (2 stift + flik), SC-63
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-252
Spänning - spänningsfall (max)
0,2V vid 200mA