1.5KE150A
DigiKeys produktnummer
497-12022-1-ND - Remsbit (CT)
497-12022-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE150A
Beskrivning
TVS DIODE 128VWM 265VC DO201
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
265V Klämma 38A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Genomgående hål DO-201
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1.5KE150A Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
38A (8/20µs)
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Artikelstatus
Föråldrad
Kapacitans @ frekvens
850pF vid 1MHz
Genomgående hål
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
128V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
143V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
265V