1.5KE150A | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 1.5KE150A |
Beskrivning | TVS DIODE 128VWM 265VC DO201 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 265V Klämma 38A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Genomgående hål DO-201 |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 1.5KE150A Modeller |
Kategori | Ström - toppuls (10/1000 µs) 38A (8/20µs) |
Tillv. | Effekt - toppuls 1500W (1,5kW) |
Serie | Nätmatningsskydd Nej |
Förpackning Remsbit (CT) Remsa och låda (TB) | Tillämpningar General Purpose |
Artikelstatus Föråldrad | Kapacitans @ frekvens 850pF vid 1MHz |
Typ Zener | Monteringstyp Genomgående hål |
Enkelriktade kanaler 1 | Inkapsling/låda DO-201AA, DO-27, axiell |
Spänning - backspänning (typ) 128V | Leverantörens enhetsförpackning |
Spänning - genombrott (min) 143V | Basproduktens nummer |
Spänning - begränsning (max) @ Ipp 265V |